""
close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczpospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 12 listopada 2018

  Ambasada RP w Ammanie zachęca do zapoznania się z informacjami przydatnymi dla podróżujących do Jordanii.

  Ważne informacje dla podróżujących do Jordanii

   

  Sprawy paszportowe:

   

  Udający się do Jordanii zgodnie z miejscowymi przepisami imigracyjnymi wini posiadać ze sobą ważny dokument podróży – paszport. Minimalna ważność paszportu wynosi 6 miesięcy. Warto zaznaczyć, iż dokument podróży może być kontrolowany przez władze jordańskie na punktach kontroli wewnętrznej – np. obszar Morza Martwego lub droga łącząca Akabę i Amman (Dead Sea Road, Dessert Highway).

   

  Wizy:

   

  Przekroczenie granicy jest możliwe jedynie po uzyskaniu wizy jordańskiej – koszt jej zakupu wynosi 40 JOD (płatność w dinarach jordańskich), możliwość nabycia na lotniskach międzynarodowych Amman oraz Akaba, a także na przejściach lądowych – poza przejściem King Hussein Bridge (znanym również pod nazwą Allenby Bridge).

   

  Dodatkową opcją oferowaną przez władze jordańskie jest wykupienie wizy połączonej z biletem wstępu do głównych atrakcji turystycznych kraju znane pod nazwą Jordan Pass, szczegółowe informacje oraz warianty tego rozwiązania dostępne są na stronie - www.jordanpass.jo – płatność odbywa się online. Jordan Pass ważny jest 12 miesięcy, uprawnia do miesięcznego pobytu, jednego wjazdu na terytorium Jordanii oraz jednokrotnego dostępu do niemal 40 atrakcji turystycznych kraju (wyjątek stanowi Petra – która w zależności od nabytej wersji uprawnia do jednej, dwóch lub trzech dni zwiedzania).

   

  Leki:

   

  Wwóz leków do Jordanii zależny jest od ich rodzaju. Zwykłe leki przeciwbólowe dostępne są w Jordanii bez recepty, przewóz leków specjalistycznych uzależniony jest natomiast od posiadania wystawionego w języku angielskim przez lekarza zaświadczenia o konieczności ich zażywania. Zakazany jest wwóz silnych leków psychotropowych (np. tramal) i środków narkotycznych.

   

  Warunki pogodowe:

   

  W związku z licznymi ostrzeżeniami pogodowymi przekazywanymi przez jordańskie służby meteorologiczne w okresie zimowym (listopad-luty) Ambasada RP w Ammanie zachęca do zapoznania się z lokalnymi prognozami pogody oraz informacjami głównych jordańskich portali internetowych podających aktualną sytuację pogodową ora informacje nadzwyczajne np. o zamknięciu wybranych dróg krajowych. W przypadku otrzymania wiadomości tekstowej z numeru 911 prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności - oznacza ona, iż podwyższony został poziom zagrożenia meteorologicznego na danym obszarze.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: